29 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Szkolenia 2011

Warsztaty Szkoleniowe dla członków Sekcji Administracji i Obsługi :: 12.12.2011

Warsztaty szkoleniowe z zakresu mobbingu w miejscu pracy w dniu 16.12.2011 r. w siedzibie ZNP przy ul. Lubelskiej 18:
- godz. 1400 dla członków  SAiO OP ZNP w Chełmie,

Warsztaty Szkoleniowe dla Prezesów Ognisk i Grup Związkowych :: 15.11.2011

Warsztaty szkoleniowe: "Wykorzystanie podstawowych technik asertywności w relacjach międzyludzkich" w dniu 15.11.2011 r. w siedzibie ZNP przy ul. Lubelskiej 18:
- godz. 1400 dla Prezesów Ognisk Gminnych ZNP, Zarządu OP ZNP oraz ZS w Dubience,
- godz. 1630 dla Prezesów Grup Związkowych ZNP i Zarządu Ogniska Gminnego ZNP Chełm-Miasto

Zebranie szkoleniowe Społecznych Inspektorów Pracy :: 25.10.2011

Seminarium szkoleniowe w Suścu :: 16-18.09.2011

Oddział Powiatowy ZNP w Chełmie w dniach 16-18.09.2011 r. zorganizował w Suścu  szkolenie, które obejmowało zakres prawa oświatowego. W szkoleniu wzięli udział członkowie: Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie, Zarządu Ogniska Gminnego Chełm-Miasto, Zarządu Klubu Młodego Nauczyciela oraz Prezesi Grup Związkowych i Ognisk Gminnych.

W merytoryczny i przystępny sposób zostały omówione wybrane zagadnienia dotyczące podstawowych aktów prawnych (Ustawa o Systemie Oświaty, Ustawa Karta Nauczyciela, Ustawa o Związkach Zawodowych). Poza tym radca prawny Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP - Pan Marek Kasperek zapoznał obecnych z Orzecznictwem Sądu Najwyższego w w/w zakresie. Przypomniano także strukturę ZNP i kompetencje ognisk gminnych. W trakcie szkolenia uczestnicy seminarium poruszyli wiele nurtujących ich problemów.

Ponadto Prezes kol. Ewa Suchań omówiła aktualne sprawy związkowe. Podkreśliła konieczność współpracy dyrektorów placówek oświatowych z ZNP.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia mieli również okazję podziwiać z przewodnikiem roztoczańskie cuda: progi skalne na rzece Jeleń zwane Szumami, majestatyczne pomnikowe drzewa i drewnianą architekturę wiejską. Do pieszej wędrówki zachęcił przepiękny szlak turystyczny leśnymi duktami - znakomite miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji.

Na zakończenie seminarium zaplanowano kolejne szkolenia z udziałem radcy prawnego.

Szkolenie w Retzbach :: 24-27.07.2011

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie zorganizował dla swoich członków w dniach 24.07.- 30.07.2011 r. wyjazd szkoleniowy do Retzbach  /Niemcy/. Był to wyjazd studyjny finansowany w większości przez stronę niemiecką, a w programie szkolenia pn. "Żyć , uczyć się i pracować w Europie", znalazła się następująca tematyka:
- System szkolnictwa w Niemczech.
- Zadania wychowawcze szkoły.
- Status nauczycieli w Niemczech.
- Różne typy i rodzaje szkół, ich funkcje i zadania w kształceniu i nauczaniu.
- Przemoc w szkołach i sposoby rozwiązywania konfliktów.
- Nauka i praca w kontekście chrześcijańskim.
- Stosunki polsko-niemieckie – porozumienia czy uprzedzenia?

Szkolenie ZFŚS :: 24-25.02.2011

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie zorganizował dla Dyrektorów placówek oświatowych, Księgowych oraz Prezesów Ognisk i Grup Związkowych szkolenie z zakresu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz Ustawy Karta Nauczyciela
•  24.02.2011 r. (dla Prezesów Grup Związkowych)
•  25.02.2011 r.(dla Prezesów Ognisk Gminnych)
Uczestników szkolenia gościło w II Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie

Klub Joga ZNP - Chełm :: 18.02.2011

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie zaprasza wszystkich członków związku na miesięczne zajęcia jogi - w całości refundowane przez Klub Joga ZNP w Chełmie.
Zajęcia odbywać się będą we wtorki od 16.15- 17.15 /rozpoczęcie 22 lutego 2011r./
Zgłoszenia do 18 lutego 2011r. w sekretariacie ZNP ul. Lubelska 18 22-100 Chełm.
Ze względu na ograniczoną liczbę osób biorących udział w kursie, przy zapisie będzie podpisywana deklaracja uczestnictwa.