Uroczystość 80 lat Tajnej Organizacji Nauczycielskiej

ton znak13 grudnia 2019 r. Oddział Powiatowy ZNP w Chełmie był organizatorem uroczystości upamiętniającej 80- lecie Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. W trakcie spotkania pokoleń - nauczycieli i samorządowców z młodzieżą - przybliżone zostały zapomniane karty historii, którą tworzyli cisi bohaterowie czasów wojny - nauczyciele tajnego nauczania. Ta podniosła uroczystość stała się okazją do nadania i wręczenia tytułów - Samorządu Przyjaznego Oświacie za troskę i merytoryczne, a często osobiste zaangażowanie w pracę na rzecz oświaty powiatu chełmskiego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością i wystąpieniami między innymi - Poseł na Sejm p. Anna Dąbrowska-Banaszek, Prezes ZNP kol. Sławomir Broniarz, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP Lublinie kol. Janusz Różycki, Prezes Oddziału ZNP w Lublinie kol. Celina Stasiaki, kol. Bolesław Błaszczuk - długoletni przyjaciel naszego Oddziału oraz uczeń tajnych kompletów. Zebrani wysłuchali wierszy Franciszka Wojnarowskiego - nauczyciela TON w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie oraz piosenek w mistrzowskim wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie.

GALERIA ZDJĘĆ »