20 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Znalezione w sieci...

DO NAUCZYCIELI, KTÓRZY NIE CHCĄ STRAJKOWAĆ, BO TO "NIEETYCZNE".

Czy ETYCZNE jest:

1. To, że nie zaniedbujemy własne dzieci, czyli żeby związać koniec z końcem, musimy często brać dodatkowe zlecenia (np udzielać korepetycji), nie mówiąc już o przygotowaniu się do zajęć w szkole na kolejny dzień?

2. To, że narażamy własne rodziny na opiekowanie się nami na starość, ponieważ nauczycielska emerytura oznacza życie w ubóstwie? (Do pewnego momentu można udzielać korepetycji, nie jest jednak nowiną, że uczniowie od starych nauczycieli wolą młodych, aktywnych zawodowo).

3. To, że pokazujemy uczniom, że nie warto walczyć o siebie, o własną godność (też finansową)?

4. To, że nie myślimy o przyszłych uczniach i nauczycielach? Kto będzie chciał pracować w naszym, tak słabo opłacanym zawodzie? Już teraz selekcja do naszego zawodu zaczyna być negatywna (nauczycielami stają się ci, którzy nie mogą znaleźć lepiej płatnej pracy).

POLICJANCI POKAZALI, JAK ZWYCIĘŻAĆ MAMY!!! Zjednoczmy się i my!!!