29 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Szkolenia 2010

Szkolenie w Zakopanem - Zakopane :: 21-24.10.2010

W dniach 21- 24.10.2010 roku w Zakopanem odbyło się szkolenie członków: Zarządu ZNP Oddziału Powiatowego w Chełmie, Zarządu Ogniska Gminnego Chełm - Miasto, Zarządu Sekcji Administracji i Obsługi, Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli Sekcji Emerytów i Rencistów oraz Klubu Młodego Nauczyciela, a także Prezesów Grup Związkowych i Ognisk Gminnych. Organizatorem szkolenia był Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie. Szkolenie dotyczyło aktualnych zmian w prawie oświatowym. Ożywioną dyskusję wśród uczestników wywołał przygotowany przez MEN, a zaprezentowany przez kol. Prezes - Ewę Suchań pakiet zmian w oświacie, tj. projekt konsolidacji zasobów oświaty- łączenie placówek oświatowych, likwidacja kuratoriów, CKE, wprowadzenie nowych struktur takich jak: KOJE, ROJE oraz nowych stopni awansu zawodowego. Przedstawiono również prezentację dotyczącą zmiany rozporządzenia w sprawie organizacji nowego roku szkolnego. Uczestnicy szkolenia wyrazili obawę, że powyższe zmiany mogą doprowadzić do chaosu, który niewątpliwie zaszkodzi polskiej oświacie. Interesującym tematem szkolenia okazał się również " Mobbing w środowisku pracy". Przedstawiono prezentację multimedialną na temat charakteru tego zjawiska, jego konsekwencji, aspektów prawnych oraz sposobów przeciwdziałania.
Szkolenie uatrakcyjniła wycieczka autokarowa niepowtarzalną trasą - Polana Kotrysówka, Bukowina Tatrzańska, Dębno, Niedzica, Łopuszna. Kondycję fizyczną uczestnicy mogli wzmocnić dzięki doskonale zaplanowanej wędrówce Doliną Kościeliską, Smreczyńskim Stawem i Halą Ornak oraz zdobyć Kasprowy Wierch.

Szkolenie członków ZNP - Retzbach :: 14-22.08.2010

W dniach 14-22.08.2010 r. przedstawiciele wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych (członkowie ZNP) z miasta Chełma uczestniczyli w seminarium w Retzbach /Niemcy/. Głównym organizatorem szkolenia był Oddział Powiatowy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie.
Celem wizyty była wymiana doświadczeń i rozszerzenie wiedzy na temat niemieckiego systemu szkolnictwa i opieki socjalnej.
Uczestnicy mieli okazję poznać zabytki Monachium, Wurzburga i Pragi. Zorganizowano również wizyty w Kancelarii Rządu Bawarii, Ośrodku pomocy dla zarażonych wirusem HIV w Monachium i Domu dla osób starszych w Wurzburgu
Przeprowadzone zostały warsztaty nt:

• Metody dydaktyczne w nauczaniu
  • Wpływu samorządu na rozwój edukacji
  • Problemów z młodzieżą w Niemczech. Przyczyny - prewencja - kary
  • Pomoc osobom długotrwele bezrobotnych i zarażonych wirusem HIV
  • Sytuacji mniejszości Polskiej w Niemczech w społeczeństwie i Kościele
  • Pomocy państwa osobom starszym na przykładzie Bawarii
  • Mobing w środowisku pracy. Charakter zjawiska, jego konsekwencje, aspekty prawne i sposoby przeciwdziałania - prezentacja »

Dzięki życzliwości władz Urzędu Miasta Chełm uczestnicy szkolenia mieli niepowtarzalną okazję poznania specyfiki systemu oświaty w Niemczech, problemów z młodzieżą w Niemczech, organizacją i formami pomocy dla osób starszych, bezrobotnych i zarażonych wirusem HIV.

Zaproszenie na konferencję - Warszawa :: 12.05.2010

Biuro Edukacji m. st. Warszawy, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno- Społecznych i Szkoleń oraz Zarząd Okręgu Mazowieckiego ZNP organizują 12 maja 2010 roku konferencję dla nauczycieli na temat:
"Warunki niezbędne do prawidłowej edukacji uczniów z niepełnosprawnościami - w świetle proponowanych przez MEN zmian w kształceniu uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych" /program konferencji/

Szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy - Chełm :: 14.04.2010

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie organizuje w dniu 14 kwietnia 2010 r. o godz. 14 00 w siedzibie związku przy ul. Lubelskiej 18 - szkolenie:

Społecznych Inspektorów Pracy

Zaproszenia dla Społecznych Inspektorów Pracy, stanowiące jednocześnie podstawę prawną zwolnienia z pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia do odebrania u Prezesów Ognisk i Grup Związkowych ZNP.

Kurs j. angielskiego dla początkujących - Chełm :: 24.02.2010

Oddział Powiatowy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie ogłasza nabór na bezpłatny, półroczny kurs języka angielskiego dla osób początkujących - związkowców, którzy nie mieli styczności z językiem.
Zajęcia będą odbywały się dwa lub trzy razy w tygodniu (do uzgodnienia z prowadzącym).
Zapisy przyjmujemy w biurze ZNP w Chełmie, ul. Lubelska 18 tel. 082 565 24 41.

"Etyka zawodu nauczyciela" - Lublin :: 26.03.2010

Zarząd Okregu Lubelskiego ZNP uprzejmie informuje, że w dniu 26 marca 2010 roku o godz. 10.00 w sali nr 117 Domu Nauczyciela w Lublinie organizuje przy współpracy z ZG ZNP konferencję na temat "ETYKA ZAWODU NAUCZYCIELA".
Do udziału w niej zapraszamy po 2-3 przedstawicieli z każdego powiatu (aktywnych działaczy związkowych, dyrektorów, zainteresowanych tematem nauczycieli), którzy uczestniczyć będą w dyskusji, ćwiczeniach oraz zajęciach warsztatowych.

PROGRAM KONFERENCJI:

1. "Od Międzynarodowej Karty Nauczyciela i Rekomendacji UNESCO/ILO w sprawie statusu nauczycieli po kodeksy etyczne" - wykład
  2. "Etyka dla nauczycieli" cz. 1 - wykład prof. M. Środy
  3. Istotność zagadnień etycznych w codziennej pracy nauczyciela - ćwiczenia
  4. "Etyka dla nauczyciela. Kilka kwestii praktycznych" cz. 2 - wykład prof. M. Środy
  5. "Nauczyciel - zawód czy powołanie" - dyskusja
  6. "Przesłanki etyczne a umiejętności praktyczne" - zajęcia warsztatowe
  7. Jak rozmawiać o problemach w szkole, nie eskalując konfliktu?

Na pisemne zgłoszenia uczestników konferencji z powiatu oczekujemy do 10 marca b.r. Oddelegowania wystawiają i koszty podróży pokrywają macierzyste oddziały ZNP.
Organizator zapewnia materiały i ciepły posiłek.