SEMINARIUM SZKOLENIOWE W RETZBACH - 14-22.08.2010

• 10
  • 11
  • 1

W dniach 14-22.08.2010 r. przedstawiciele wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych (członkowie ZNP) z miasta Chełma uczestniczyli w seminarium w Retzbach /Niemcy/. Głównym organizatorem szkolenia był Oddział Powiatowy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie.
Celem wizyty była wymiana doświadczeń i rozszerzenie wiedzy na temat niemieckiego systemu szkolnictwa i opieki socjalnej.
Uczestnicy mieli okazję poznać zabytki Monachium, Wurzburga i Pragi. Zorganizowano również wizyty w Kancelarii Rządu Bawarii, Ośrodku pomocy dla zarażonych wirusem HIV w Monachium i Domu dla osób starszych w Wurzburgu

• 3
  • 5
  • 7

Przeprowadzone zostały warsztaty nt:

• Metody dydaktyczne w nauczaniu
  • Wpływu samorządu na rozwój edukacji
  • Problemów z młodzieżą w Niemczech. Przyczyny - prewencja - kary
  • Pomocy osobom długotrwele bezrobotnym i zarażonych wirusem HIV
  • Sytuacji mniejszości Polskiej w Niemczech w społeczeństwie i Kościele
  • Pomocy państwa osobom starszym na przykładzie Bawarii
  • Mobing w środowisku pracy. Charakter zjawiska, jego konsekwencje, aspekty prawne i sposoby przeciwdziałania - prezentacja »

• 6
  • 8
  • 4

Dzięki życzliwości władz Urzędu Miasta Chełm uczestnicy szkolenia mieli niepowtarzalną okazję poznania specyfiki systemu oświaty w Niemczech, problemów z młodzieżą w Niemczech, organizacją i formami pomocy dla osób starszych, bezrobotnych i zarażonych wirusem HIV.